1 marca 2012

Przedwiośnie

Przedwiośnie i nas wyciąga na dwór... Wypuszczamy przy okazji kozuchy z młodzieżą, aby pochodziły sobie po obrzeżach obejścia. Zaglądają do lasu, do sadu, do akacjowego parku, skubią zielone igły, próbują korę młodych pędów. Dzieciaki rozradowane poznają świat z ciekawością i zaniepokojeniem jednocześnie. Dużo z tym zabawy.
Przymierzamy się do ogrodzenia warzywniaka. Wydostałyśmy ze stosu żerdzi świerkowe przęsła i rozmieściłyśmy je stosownie do długości przy odpowiednich słupach. Jest dużo do zrobienia oprócz płota. Grządki też, ale i wyciąć młode odrosty drzewek, klonów i akacji, odciąć połamane gałęzie i zebrać je na stos, aby potem pociąć i połamać na opał. Dopiero potem zaś płot stawiać.
Przed oborą grząska gleba z resztkami siana i słomy, zamienionymi już w obornik. Trzeba zgrabić, posprzątać.
Oprócz tego trwa fugowanie w łazience.
A i sąsiedzi się pojawiają, postać, wymienić informacje, popatrzeć na rozbrykane koźlęta, od czego gęba sama się uśmiecha, no, i rzeczy do zrobienia obgadać. Wiosnę czują w kościach, jak i my, i zwierzęta.

6 komentarzy:

 1. U nas tez wiosna, wczoraj przez wiekszosc dnia latalam w koszulce jeno, jakies 16 na plusie - ale strasza opadami sniegu!

  OdpowiedzUsuń
 2. He, no, ledwie 4-5 tutaj. I wietrzysko. I grząska ziemia. Ale już tylko w ścianowym palę. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas juz sie odmienia ;-) I zapowiadaja opady sniegu!

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas chłodno, ale piekne słońce i wiosna wpycha sie do domu drzwiami i proszącymi się o umycie oknami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A u nas dzis rano deszcz, a pozniej mokry snieg...

  OdpowiedzUsuń