7 grudnia 2011

Białe i czerwone

W nocy spadł pierwszy śnieg, niewiele tego, ale zrobiło się biało i biel utrzymała się cały dzień. Kury nieco panikowały na początku i starały się pokonywać przestrzeń podwórza drogą powietrzną, ale potem ruszyły na podbój białej przestrzeni śmiało. Tylko prędzej, niż zwykle wróciły do kurnika i już tam resztę dnia grzebały w ściółce, zwyczajnie pomarzły im nogi.
Jedna Gusia nie przejmuje się śniegiem, jest już weteranką. To będzie jej czwarty sezon zimowy. Znosi dalej jaja co drugi dzień. W ten sposób wciąż nie kupujemy jajek w sklepie czy u sąsiadów, mimo, że nioski już wszystkie mają przerwę.

Anna dzisiaj założyła gogle, chustkę na twarz wzorem kowbojskich bandytów i z impetem wyszlifowała belkę sufitową w trzecim pokoju. Pyliło jak podczas burzy piaskowej, ale wreszcie zalegający remont gościnnego poszedł do przodu!
Ja z kolei ugotowałam na obiad zupę pomidorową na koźlęcej kości (super smaczek) z własnoręcznie robionego tego lata przecieru pomidorowego. Przeciery udały się i dobrze przechowują w piwniczce. I stwierdzam, nie ma to jak pomidorówka z takiego ręcznego przecieru, jest gęsta i smaczna, a nie czerwono-wodnista, jak przy użyciu sklepowego koncentratu zabarwiającego.

2 komentarze:

 1. I tu się z Tobą zgodzę! Nie ma nic lepszego nić domowy przecier pomidorowy:-)))
  U nas śniegu jeszcze nie ma, ale mrozek juz jest całkiem sympatyczny.

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, własnoręcznie zrobiony przecier pomidorowy jest o niebo lepszy od kupowanego. W tym roku wreszcie zrobiłam sobie zapas kilku słoiczków i jestem przeszczęśliwa. Wreszcie mam smak domowy potraw, nic mi chemią nie zalatuje, no i mój żołądek nie wariuje nawet po otrzymaniu solidnej dawki potrawy okraszonej przecierem.
  Nigdy bym się nie spodziewała, ze kury mogą się bać śniegu. Jak zrozumiałam, to ich pierwszy śnieg w życiu?
  U nas więcej deszczu. Śnieg pojawi się tylko w jego towarzystwie i - tak po prawdzie - nie tęsknię za tym białym puchem. Niecierpliwie wyglądam późnej wiosny i lata ;P

  OdpowiedzUsuń