23 grudnia 2013

Posuw

Zadania na kolejny dzień wykonane. Odnotowuję. Ryba (w wielu egzemplarzach i nie pamiętam jakiego gatunku, morska w każdym razie) została usmażona i wraz z dodatkami warzywnymi zalana zalewą słodko-kwaśną, dojrzewa i akurat na jutrzejszą Wigiliję będzie gotowa. Kapusta z beczki razem z suszonymi grzybami, tegorocznie zebranymi - ugotowana i zmielona w maszynce do mięsa. Buraczki czerwone obrane i zacukrzone, aby puścić sok na jutro, do wigilijnego barszczu. Wyrabiamy się jednym słowem i dziennie poświęcamy na przygotowanie do 3 godzin czasu.
Jest jeden ważny szkopuł. Anna nie może odnaleźć zabawek i ozdób na choinkę. Co roku chowa je gdzieś indziej, po roku trudno sobie przypomnieć, stąd problem. Przeszukała już wszelkie logicznie rozpoznawalne kąty w domu, i nic. Wcięło bombki, gwiazdę, sople, łańcuchy... Pocieszymy się gałęzią świerkową przyozdobioną białą watą imitującą śnieg i wielkim wężem świecącym, który świeci jak chce i kiedy chce. Dzięki, Niejaka, że go zabrałaś z miejskiego śmietnika, z myślą, że się jeszcze do czegoś przyda!

8 komentarzy:

 1. Wszystkiego dobrego z okazji Świąt, i na wszelki czas; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabawki pewnie znajdą się na Wielkanoc :-)
  Przyjmijcie ode mnie życzenia zdrowych i spokojnych Świąt i spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrych Świąt! Z tradycyjną podłaźniczką, zamiast nowomodnej choinki, z pysznym jedzeniem i całą czeredą gadających zwierzaków!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre Kobiety! Wszystkiego najlepszego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrych, spokojnych Świąt i samych sukcesów na wszystkich mozliwych polach życzy
  Ania z Siedliska

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkim Wam bardzo dziękujemy za świąteczne życzenia, oczywiście odpowiadamy w tym samym rytmie serdeczności, dbajcie o linię z powodzeniem i więcej gadajcie ze sobą, niż jedzcie. Zdrowych! ES

  OdpowiedzUsuń