27 stycznia 2015

Rada

Było styczniowe świętowanie na Podlasiu. Można zerknąć tutaj jak to czasem wygląda i poświętować razem. Tak, to też Polska, jakby ktoś nie wiedział.

5 komentarzy:

 1. A co to jest Rada? Bo Orzeszkowo znalazłam na mapie. Mój tato urodził się w Czemerach, kiedyś to była Polska ale w dowodzie miał ZSRR. Gdybym powiedziała, że tato urodził się na Białorusi z miejsca otrzymałabym obywatelstwo...
  Podlasie? Ja też chyba jestem małe podlasie skoro mieszkam pod lasem? Wprawdzie nie puszcza tylko skromne bory stobrawskie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nazwa zespołu, jak mniemam. A nazwa Podlasie pochodzi od Pod-lachii, a nie lasu. Lachia, kraj Lechitów, to nazwa Polski. Część Białorusi za granicą to też Podlasie, które zostało przecięte na pół granicą państwową. Jest tam podobnie jak tutaj, Polacy i Rusini, drewniane budownictwo w tym samym stylu, lasy i te same języki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że daleko od Śląska opolskiego, musi być tam bardzo ładnie. Tu gdzie mieszkam jest dużo przesiedleńców ze wschodu ale raczej z Ukrainy. Nie budowali okazałych domów bo ciągle wierzyli, ze wrócą. Nie wrócili.

  OdpowiedzUsuń
 4. podobało mi się, sama radość w tym śpiewie

  OdpowiedzUsuń
 5. radosc i tyle dobrej energii dopisałabym ja, w ich śpiewie:):
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń